Закон і Бізнес


Багатство он-лайн


№44 (1394) 03.11—09.11.2018
3674

Суддя могла стати мільйонеркою, варто було лише погодитися на пропозицію, надіслану електронним листом він незнайомця. Проте вона виявилася не такою легковірною, щоб піддатися на обіцянку дурних грошей.


Листи від аферистів, які шукають легкого заробітку, надходять на поштові скриньки дуже багатьох людей. Зміст приблизно такий: «Я маю вам переслати кілька мільйонів доларів, але мій рахунок заблокували. Скиньте мені трохи грошей, я владнаю свої банківські проблеми і ви отримаєте обіцяні гроші». Або: «Я бідний нащадок мільйонера, який залишив мені спадщину. Щоб отримати її, потрібно вибратись із тієї злиденної країни, де я перебуваю, і довести в суді своє право на гроші. Забезпечте мене такою можливістю — і я з вами поділюся своїм майбутнім багатством».

Однак коли схожа пропозиція надходить судді, то ігнорувати подібне небезпечно. Навіть якщо тебе не пограбує міжнародний аферист, який шле свої листи, то при нагоді зможе хтось небайдужий звинуватити в корупції.

Тому, коли на електронну адресу судді Монастирищенського районного суду Черкаської області Даниїли Чорненької надіслали схожий лист, вона запанікувала. Як стверджує автор допису, він син багатого торговця какао, який був політиком. За численні багатства торговця вбили, а нащадок став спадкоємцем $9,5 млн. Обіцяє віддати судді чверть цього багатства, якщо вона йому допоможе.

Нащадок написав детальну інструкцію щодо допомоги: надати йому банківський рахунок, на який перерахують гроші, виконувати функції охоронця а також допомогти йому переїхати до нашої країни, допомогти здобути освіту та отримати паспорт.

Суддя у листі-відповіді відмовилася від пропозиції, а про інцидент повідомила Вищу раду правосуддя (№5370/0/6-18) та Генерального прокурора.

Закон і Бізнес