Закон і Бізнес


Зарплата за представництво


№44 (1394) 03.11—09.11.2018
3338

Аби виконувати свої обов’язки професійно, потрібно займатися чимось одним: або роботою, або громадською діяльністю. Тому членів органу суддівського самоврядування слід звільнити від такого суміщення, за їхнім бажанням.


Автор проекту «Про внесення зміни до статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (№9243) пропонує перевести керівництво Ради суддів на роботу на постійній основі. На обґрунтування своєї ідеї нардеп наводить перелік обов’язків, покладених на голову РСУ, його заступника та секретаря: від керівництва роботою органу самоврядування до представлення ради у відносинах з іншими органами державної влади, міжнародними організаціями тощо. А це, мовляв, вимагає постійного перебування в Києві.

Профільний закон допускає можливість відрядження до РСУ судді, обраного головою ради чи його заступником. Але, на думку автора проекту, така диспозитивність «може створити проблеми в діяльності й навіть використовуватись як тиск на Раду». Які саме труднощі виникають і хто може тиснути на РСУ крім делегатів з’їзду, не уточнюється.

На відміну від членів Вищої ради правосуддя чи Вищої кваліфікаційної комісії суддів, РСУ не наділена повноваженнями, що потребували б постійного виконання. Засідання самоврядного органу проводяться раз на місяць, і не зовсім зрозуміло, якими функціями, крім представницьких, утрьох займатимуться в столиці зазначені особи.

Закон і Бізнес