Закон і Бізнес


Фантастична юстиція

В Індії вивчатимуть силу закону в магічному суспільстві


Гарі Поттер також потрапляв на лаву підсудних Візенгамота, де його адвокатом викликався бути один з найдосвідченіших суддів Альбус Дамблдор.

№43 (1393) 27.10—02.11.2018
КАТЕРИНА БОРЗЕНКОВА, право.ру
3297

Західний Бенгальський національний університет юридичних наук запровадив курс для студентів старших курсів із всесвіту Гаррі Поттера. Вважається, що він допоможе студентам проявити винахідливість у застосуванні здобутих знань.


Курс називається «Зв’язок між фантастичною літературою та юриспруденцією на прикладі всесвіту Гаррі Поттера», повідомляє Legally India.

Передбачається, що студенти мінімум двічі (якщо не більше) прочитали всі книжки про Г.Поттера. Теми зачіпають роль верховенства закону в магічному суспільстві, роль бюрократії в міністерстві магії. Порушуються питання кримінальної практики: покарання за непробачні закляття, переслідування невинного Сиріуса Блека й інші аспекти.

Тема економіки розглядається на прикладі банку «Гринготтс». Частина тем присвячена сім’ї та правилам спадкоємства в магічному світі. Окремий блок охоплює квідич і спортивне право, а також інші напрями. Наприкінці курсу студенти напишуть есе й захистять його в презентації.

Автор курсу, доцент Шоувік Кр Гуха, так прокоментував свою ідею: «Всі, хто вважає, що ми повинні викладати курси, більше орієнтовані на галузь, знайте, що я на вашому боці й відкритий до пропозицій. Я сподіваюся, що він змусить студентів подумати і проявити винахідливість у застосуванні юридичного принципу, який вони вивчатимуть за мотивами літератури, котру люблять».

Вуз — один з найкращих серед елітних юридичних шкіл в Індії. Його заснувала Рада адвокатів Індії в 1999 році.