Закон і Бізнес


Лікування без податків


№42 (1392) 20.10—26.10.2018
2459

Для того, аби відкрити приватну медичну практику потрібні чималі кошти. Тому слід допомогти лікарям полишити державні заклади охорони здоров’я і стати самозайнятими особами.


Проект «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України» (№9201) передбачає впровадження  «податкових канікул» та мораторію на проведення перевірок для медичних працівників. На думку автора, це допоможе розвитку конкуренції на ринку медичних послуг, підвищення їх якості та доступності.

Як нагадується у пояснювальній записці, для лікарів, які мають намір розпочати приватну практику, фінансово складно виконати вимогу примірного табелю та придбати необхідне обладнання. Адже це і легковий автомобіль, і офісне комп’ютерне обладнання, столи та стільці, необхідні лікарські засоби та медичні вироби для надання медичної допомоги при невідкладних станах тощо.

Аби сприяти лікарям у відкритті власної медичної практики, пропонується аж на рік, до 1.01.2020, звільнити самозайнятих медиків від сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного податку. Навряд чи така пільга суттєво допоможе, але, безумовно, дасть поштовх для звільнень з державних та муніципальних закладів охорони здоров’я.

Закон і Бізнес