Закон і Бізнес


Учіть мову!


№40 (1390) 06.10—12.10.2108
2781

Освіта рідною мовою має статус індивідуального природного права особи. Таке твердження має перевірити Конституційний Суд, який розпочав слухання щодо неконституційності закону «Про освіту».


Як повідомляв «ЗіБ», загалом, подання 48 народних депутатів складається із 5 блоків, кожен з яких доводить невідповідність Конституції або закону в цілому або окремих його норм.

Власне цю справу КС мав намір почати слухати ще влітку. Однак тоді засідання довелося перенести через неявку представника глави держави.

На думку експертів, найскладнішим для суддів КС буде відсторонитися від політичних гасел щодо патріотизму і поглянути на зміст закону виключно з погляду верховенства права. Напевне, цьому посприяє залучення до розгляду даної справи за клопотанням судді-доповідача Ігоря Сліденка директора Інституту мовознавства ім.О.Потебні НАН України Богдана Ажнюка.

Прикметно, що цього ж дня у Верховній Раді почали розглядати одразу 4 проекти закону «Про мови в Україні». І це не дивно, оскільки із наближенням виборів мовне питання раз у раз піднімається на штандарти політиків, аби згуртувати свій електорат.

Закон і Бізнес