Закон і Бізнес


Навчитися у робота

У дитсадках Китаю вихователів замінили розумні машини


У Китаї вирішили, що для виховання малечі потрібні електронні нерви.

№37 (1387) 15.09—21.09.2018
3040

Діти в 600 дитячих садках Китаю познайомилися цього року з новим вихователем. Він має 60 см зросту, в нього кругла біла голова й сенсорний екран замість обличчя.


Нового працівника освітньої сфери звати Кіко. Це — розумний робот, завдання якого — зацікавити малят навчанням. Він розповідає їм цікаві історії й казки, пропонує вправи і задачки різного ступеня складності.

Якщо дитина дала правильну відповідь, на сенсорному екрані робота починають мигати червоні сердечка. Крім іншого, він веде безперервний запис відео і відповідає на запитання.

«Найбільше мені подобається в цих роботах те, що вони емоційно стабільніші, ніж люди», — поділилася враженнями одна з виховательок дитсадка, яка вже працювала з Кіко, повідомляє AFP.

Робот коштує 10 тис. юанів (близько 40 тис. грн.). Це середня місячна зарплата китайського вчителя. Виробник сподівається продавати свою продукцію в інших азійських країнах.

За даними Міжнародної федерації робототехніки, Китай займає перше місце у світі за використанням роботів. Крім того, що на заводах країни працюють 340 тис. андроїдів, вони також доставляють покупки, супроводжують літніх людей на вулиці, діагностують хвороби або видають довідки.