Закон і Бізнес


У в’язницях України жахливі та принизливі умови, — Рада Європи


06.09.2018 15:01
4005

Місія Комітету Ради Європи у грудні 2017 року відвідала українські установи позбавлення волі та ужахнулася. Адже умови у більшості в’язницях жахливі. Тому Рада Європи закликала українську владу покращити нелюдські умови.


Про це йдеться у цьогорічному звіті Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдського або такому, що принижує гідність, поводження чи покарання, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на ВВС.

У звіті зазначено, що Комітет Ради Європи особливо вразили жахливі умови у в’язницях Києва та Львова.

Комітет наголосив на тому, що ситуація  в київському СІЗО погіршилася з попереднього візиту у 2016 році. Адже зараз воно переповнене, а умови тут можна розцінювати як нелюдські та принизливі.

Майже у всіх відвіданих тюрмах досі є насильство між ув'язненими, додають в комітеті.

На думку місії, це може бути результатом дуже малої кількості працівників в'язниць. Тож у комітеті закликають збільшити чисельність персоналу, забезпечити якісну підготовку, покращити умови праці та збільшити зарплати, щоб знизити рівень корупції.

Також в комітеті розкритикували рівень медичних послуг у таких установах: брак конфіденційності, погані та часом «негігієнічні» умови лікування.

Проте в комітеті відзначили і деякі покращення. Зокрема, згідно зі звітом, стало менше жорстокого поводження щодо затриманих з боку правоохоронців, хоча скарги на таке досі надходять.

Також в комітеті закликали владу вдосконалити загалом систему опіки в установах психіатричної та соцдопомоги.