Закон і Бізнес


Суддя з Харкова заявив про тиск з боку прокурора


22.08.2018 14:27
14724

До Вищої ради правосуддя 25 квітня 2018 року надійшло повідомлення судді Вячеслава Гребенюка про втручання в його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя з боку прокурора прокуратури Харківської області Володимира Шевченка.


Про це «ЗіБ» повідомили в прес-службі ВРП.

У повідомленні суддя зазначив, що прокурор В.Шевченко заявив йому відвід у кримінальному провадженні. Відвід був мотивованим тим, що ухвалами слідчого судді Червонозаводського районного суду міста Харкова В.Гребенюка було відмовлено у задоволенні клопотань слідчих про тимчасовий доступ до речей і документів у рамках цього та інших кримінальних проваджень. При цьому прокурор не погоджувався з мотивами, наведеними у вказаних ухвалах слідчого судді.

Крім того, як вказує суддя, під час оголошення заяви про відвід прокурор зазначив, що у провадженні першого слідчого відділу прокуратури Харківської області перебуває кримінальне провадження за фактом постановлення з корисливих мотивів суддею В.Гребенюком завідомо неправосудного рішення.

На думку судді, вказані обставини дають підстави вважати, що прокурор чинить тиск на нього з метою отримання судового рішення, яке б його задовольняло.

Суддя В.Гребенюк вважає, що дії прокурора є втручанням у його діяльність як судді щодо здійснення правосуддя, тому відповідно до частини четвертої статті 48 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» повідомив про це Вищу раду правосуддя та Генеральну прокуратуру України.

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Генеральному прокурору України про виявлення та притягнення до встановленої законом відповідальності осіб, якими вчинено стосовно судді Червонозаводського районного суду міста Харкова В.Гребенюка дії або допущено бездіяльність, що порушує гарантії незалежності суддів; звернутися до Генеральної прокуратури України щодо надання інформації про розкриття та розслідування злочину у кримінальному провадженні № 42018220000000114 від 30.01.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною другою статті 375 Кримінального кодексу України, за фактом постановлення завідомо неправосудного рішення слідчим суддею Червонозаводського районного суду міста Харкова В.Гребенюком.

Закон і Бізнес