Закон і Бізнес


Відпочинок на висоті

Готелі Майорки зачиняють балкони, щоб з них не падали


Стрибки в басейн — цілком нешкідлива розвага, якщо їх не намагаються зробити просто з балкона.

№31 (1381) 04.08—10.08.2018
2056

Британців, які прибувають на відпочинок на Майорку, тепер будуть розміщувати переважно на перших поверхах. Так готельєри хочуть знизити вельми високі, на їхню думку, ризики падіння туристів з балконів.


У цьому літньому сезоні в результаті падіння з балкона вже загинуло четверо англійців. Троє з них стали жертвами так званого балконінгу: напідпитку вони намагалися перелізти з одного балкона на іншій. Ще один турист загинув, не втримавшись на поручнях.

Попри провину самих відпочивальників, подібні інциденти серйозно впливають на репутацію готелів: родичі загиблих звинувачують заклади в недостатній безпеці відпочинку і вимагають багатотисячні компенсації.

Крім того, високі витрати на лікування тих, хто отримав при падінні травми (а кількість таких випадків вже перевалила за десяток), часто не покриваються страховками і лягають тягарем на лікарні Майорки. В середньому лікування такого «літуна» обходиться скарбниці в €32 тис.

Щоб скоротити кількість НП, готельєри змушені селити туристів з Туманного Альбіону на перших поверхах, а також збільшувати висоту балконних огорож. У деяких випадках доводиться навіть блокувати вихід на балкон на високих поверхах, щоб не провокувати гостей на ризиковані прогулянки.