Закон і Бізнес


ТОП-3 порушень податкового законодавства назвали у ДФС


30.07.2018 12:01
2876

Державна фіскальна служба України назвала три найчастіших порушення податкового законодавства, що виявляються під час перевірок підприємців та самозайнятих осіб.


До таких орган контролю відніс:

1. Несвоєчасне перераховування до бюджету податку на доходи фізичних осіб

2. Декларування не в повному обсязі доходів від здійснення підприємницької діяльності

3. Мінімізація доходів за рахунок безпідставних витрат

При цьому контроль за діяльністю самозайнятих осіб, які ймовірно задіяні в схемах ухилення від оподаткування, у ДФС назвали одним із пріоритетних напрямів діяльності. Аналіз відомостей інформаційного фонду державного реєстру фізичних осіб про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (за окремими ознаками доходу) свідчить про наявність численних випадків отримання платниками податків – фізичними особами доходів у особливо великих розмірах. При цьому такі доходи не декларуються у повному обсязі та з них не сплачуються до бюджету належні суми податкових платежів.

За підсумками проведених у 2016-2018 роках документальних планових перевірок самозайнятих осіб, по яких встановлено розбіжності між самостійно задекларованими та фактично отриманими від податкових агентів доходами від здійснення підприємницької діяльності, виявлено недоплату до бюджету податкових платежів у розмірі 283 млн. гривень. 

Закон і Бізнес