Закон і Бізнес


Так-то воно так, але…


№30 (1380) 28.07—03.08.2018
4002

До дискусії щодо строків повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів підключили голову Касаційного адміністративного суду Михайла Смоковича. Хоча це питання може стати предметом його розгляду як судді.


Основний посил М.Смоковича зводиться до того, що норма «Перехідних положень» закону «Про судоустрій і статус суддів» від 2.06.2016 №1402-VIII щодо повноважень членів ВККС упродовж строку, на який їх було призначено, скасовує попереднє положення. Нагадаємо: у п.5 «Перехідних положень» закону «Про забезпечення права на справедливий суд» від 12.02.2015 №192-VIII визначено, що цей строк для раніше призначених членів ВККС становить 4 роки.

Так-то воно так, але трішечки не так, як казав відомий персонаж. У п.34 «Перехідних положень» закону №1402-VIII є пряма вказівка на те, які норми «Перехідних положень» закону №192-VIII втрачають чинність. Тобто по суті законодавець визначив, що решта продовжує діяти.

Й в тому немає суперечності в частині одночасного регулювання однопредментними актами, оскільки йдеться про їх поширення на правовідносини, що виникли у різні періоди. Натомість, за логіки голови КАС у 2016-му втратило чинність й положення закону «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» щодо дострокового припинення повноважень попереднього складу ВККС.

З іншого боку, дещо дивно, що очільник КАС наперед втручається у виконання органами професійного самоврядування своїх функцій. Адже не ВККС, а саме суб’єкти призначення мають визначитися, коли обирати своїх представників до комісії. Це можна пояснити хіба що наміром самоусунутися у подальшому від розгляду цього спору в КАС.

Втім, у цій далеко не однозначній дискусії крапки ще не поставлено. Далі буде…