Закон і Бізнес


Етична складова

Працівникам судів нагадали правила етичної поведінки державних службовців


№29 (1379) 21.07—27.07.2018
4164

Підвищення рівня професійної етики — вагомий внесок у відродження довіри до всієї системи. В Овідіопольському районному суді Одеської області до цього завдання підійшли з усією відповідальністю. На заході, покликаному поглибити знання про належну поведінку з громадянами, працівники апарату отримали відповіді на всі питання.


Як повідомили у прес-службі установи, бесіду під назвою «Правила етичної поведінки державних службовців» провела керівник апарату Тетяна Богатирьова. Її метою визначили забезпечення довіри суспільства до державної служби та до судової влади в цілому. Адже реалізація цього завдання залежить від знання правил професійної етики та вміння спілкуватися з відвідувачами.

Практика показує, що відкритість приймаючої сторони нівелює всі негативні фактори, які супроводжують суди. А громадяни саме у храмах Феміди потребують допомоги.

Було зазначено, що держслужбовці повинні неухильно дотримуватися загальновизнаних етичних норм поведінки, бути доброзичливими та ввічливими, демонструвати високу культуру спілкування. Також з повагою ставитися до прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина, об’єднань громадян, інших юридичних осіб, не чинити свавілля, не бути байдужими до їхніх дій і вимог. І це має бути не черговим факультативним обов’язком, а основою їхньої роботи.

Працівники суду, послуговуючись етичними інструментами, здатні запобігати конфліктним ситуаціям із громадянами та колегами. Адже ще однією вимогою до держслужбовця будь-якого рангу є неупередженість під час виконання службових обов’язків, незважаючи на особисті ідеологічні або інші погляди.

Не менш важливим є зовнішній вигляд державного службовця: він свідчить про рівень ділової культури та надає впевненості в роботі. Тож працівник суду повинен бути охайним, носити діловий одяг та уникати екстравагантності в зовнішньому вигляді; носити нагрудні бейджі із зазначенням свого імені та посади.