Закон і Бізнес


Нардепи здійснують тиск на суддів своїми протиправними заявими, — РСУ


12.06.2018 16:42
2041

Рада суддів вимагає від ВР реакції щодо фактів тиску на суддів зі сторони нардепів. Приводом для відкритого звернення до голови ВР Андрія Парубія стали звернення суддів, які надходять до РСУ, у яких судді повідомляють про факти тиску на них і втручання у їхню діяльність.


Голова Ради суддів України Олег Ткачук звернувся з відкритим листом до керівництва Верховної Ради, яким закликав керівництво ВР вчасно реагувати на протиправні заяви народних депутатів з трибуни парламенту і на найближчому пленарному засіданні Верховної ради України наголосити на неприпустимості та протиправності публічних виступів, спрямованих на дискредитацію судової влади, закликів до розправи над суддями, від кого б такі заяви не надходили, повідомляє «ЗіБ».

У зверненні голова РСУ зазначає, що усупереч положенням Закону України «Про статус народного депутата України» нардеп Андрій Лозовой допустив дії, які підривають авторитет органів державної влади.

Як видно із звернення судді Рівненського окружного адміністративного суду Наталії Друзенко та з інформації, розміщеної на Youtube народний депутат А.Лозовой в ході пленарного засідання ВРУ 18 травня 2018 року заявив про те, що усі судді в нашій державі нечесні і недобросовісні. В образливій формі депутат висловив оцінку діяльності судді, стосовно справи, яка наразі перебуває у її провадженні, ствердивши, що суддя «по беспрєдєлу за гроші» готується прийняти незаконне рішення та закінчив свій виступ пропозицією «повісити на Хрещатику з десяток суддів самих корумпованих, самих одіозних, щоб іншим неповадно було, щоб суди працювали на людей, а не на свої кишені.

Такі заяви дискредитують всю судову владу, підривають її авторитет і авторитет держави, завдають непоправної шкоди міжнародному іміджу України.

Безвідповідальні й протиправні дії та заклики, тим більше, якщо вони походять від представників Верховної Ради України, з особливою силою зазіхають на існуючий правопорядок, можуть поставити під сумнів основні конституційні засади, принципи існування та діяльність державних інституцій, підбурюють до правопорушень, злочинів, зневіри громадян у ефективності функціонування державних механізмів, злочинів проти громадян України, суддів і працівників правоохоронних органів.

Подібні випадки в Україні щодня частішають. Про них повідомляють, як офіційні джерела, так і засоби масової інформації. Так, до Ради суддів України надійшло звернення Господарського суду Чернівецької області, в якому зазначено, що 20 травня 2018 року невідомі особи в м. Чернівці скоїли напад на суддю цього суду Олександра Тинка та нанесли йому тілесні ушкодження. За цим фактом триває досудове розслідування, у якому суддя має статус потерпілого і перебуває на стаціонарному лікуванні.

Також 1 червня 2018 року до Ради суддів України звернулася суддя Господарського суду міста Києва – Вікторія Сівакова, котра зазначила про тиск у зв’язку із розглядом судової справи з боку народного депутата Ігора Фурсіна.

У своїй заяві до РСУ 4 червня 218 року суддя Харківського апеляційного адміністративного суду Надія Бартош вказала про погрозу з боку присутніх у залі судового засідання «…облити суддю Бартош синильною кислотою…»