Закон і Бізнес


Чого бракує господарському судочинству, вирішують на конференції


08.06.2018 14:16
2154

Навантаження на суди та кадрова проблематика — одна з основних тем на конференції «Господарська юрисдикція. Виклики сьогодення», яка сьогодні, 8 червня, розпочала роботу у Чернігові.


Про це повідомляє корреспондент «ЗіБ» з самої конференції.

На заході присутні представники ВС та органи врядування: голова Верховного Суду Валентина Данішевська, голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, заступник голови ВС, голова Касаційного господарського суду ВС Богдан Львов; голова Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Борис Гулько; голова Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду Станіслав Кравченко; голова Ради суддів України Олег Ткачук; секретар Великої палати Верховного Суду Всеволод Князев; голова державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк; суддя Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду Алла Лесько, голова Апеляційного суду Чернігівської області Геннадій Салай, голова Господарського суду Чернігівської області Микола Фесюра, а також представники органів місцевої державної влади.

Відтворити загальновизнані стандарти у вітчизняному відправленні правосуддя — завдання не з простих. Така важлива складова у функціонуванні держави має бути безперебійною у всіх своїх проявах.

Досвідченість господарської юрисдикції , звичайно знаково відображається на картині судів.

Однак і їй заважають певні фактори, на яких наголошують учасники конференції.

Найболючішим питанням, яке перешкоджає високому рівню ефективності правосуддя — брак гідних кадрів.

Тому заповнення вкрай важливої ніши у сфері кожної юрисдикції — найпріоритетніше завдання і для Вищої кваліфікаційної комісії, і для Вищої ради правосуддя і для Ради суддів України.

Так як захід не випадково проводиться у Чернігові, керівництво регіону вирішило донести до суддівських очільників перешкоджаючі аспекти у сферах правового захисту. Зупинились на плутанині із підсудністю.

Можливо співпраця із місцевими органами влади допоже у просуванні позитивних змін до законодавців.