Закон і Бізнес


Пасажири нон ґрата

Бешкетників і скандалістів позбавили права на проїзд


№23 (1373) 09.06—15.06.2018
2143

Управління цивільної авіації Китаю опублікувало перший чорний список з 86 імен. Їм заборонено користуватися протягом року повітряним транспортом. Не зможуть вони купити і квиток на потяг.


Раніше влада Піднебесної оголосила, що з 1 травня починає вводити так звану систему соціального рейтингу громадян, яким через неналежну поведінку можуть заборонити купувати квитки на літаки і потяги на строк до року.

Серед порушень, які вчинили пасажири, котрі потрапили до списку, — спроба провезення заборонених предметів, використання фальшивих документів і документів інших людей, бійки, порушення порядку на борту, при проходженні реєстрації і посадці в літак. Найбільш частим правопорушенням, як випливає зі списку, стало провезення заборонених предметів.

Адміністративному покаранню або навіть кримінальному переслідуванню будуть піддані громадяни, яких викриють у поширенні неправдивої інформації про терористичну загрозу, створенні аварійних і потенційно небезпечних ситуацій як у потягах, так і літаках, курінні в заборонених зонах і подорожуванні без квитка.

Також до порушень віднесено блокування зони реєстрації, перевезення небезпечних вантажів, контрабанди, заборонених предметів, створення перешкод для роботи екіпажа літака, псування майна, погрози на адресу співробітників аеропортів, вокзалів, бійки і скандали, самовільне відкриття аварійних виходів, крадіжки, використання заборонених на борту електронних приладів. Порушниками вважатимуть також тих, хто займе чуже місце або багажну полицю.

Покаранням також піддадуть громадян, викритих у підробленні документів, зокрема банківських. Більше того, до чорного списку включать і працедавців, які вчасно не сплачують податки і штрафи.

Залежно від тяжкості вчиненого правопорушення громадяни не зможуть купити квитки на потяг і літак протягом певного періоду. Крім цього, на порушників можуть накласти штраф.