Закон і Бізнес


Пластикове табу


№22 (1372) 02.06—08.06.2018
3336

Брюссель має намір увести заборону на окремі одноразові вироби на всій території Євросоюзу. Також пропонується стягувати збір за сміття, непридатне для переробки.


Згідно з проектом директиви заборона повинна торкнутися 10 видів одноразових виробів з пластику, альтернатива яким прийнятна за ціною. Мова йде, зокрема, про одноразовий посуд, столові прилади, трубочки-соломинки, ватні палички і пластикові кріплення для повітряних кульок, повідомляє Funke Mediengruppe.

Крім того, планується обмежити використання пластикових упаковок для вуличної їжі та чашок для напоїв. Кожен уряд буде зобов’язаний розробити плани щодо поступового обмеження їх виготовлення та продажу.

Країни Євросоюзу штрафуватимуть за пластикове сміття, яке не підлягає вторинній переробці: близько 80 центів за кг. Вважається, що цей захід допоможе скоротити обсяг пластикових відходів. Адже ті відходи, що згадуються у проекті директиви, становлять 70% сміття у світовому океані.

Утім, пропозиції Єврокомісії повинні бути винесені на узгодження членів ЄС і Європарламенту. На їх ухвалення може знадобитися не один рік.