Закон і Бізнес


Позбавлення ветеранів праці низки пільг визнано законним


23.05.2018 16:21
14887

Конституційний Суд України визнав конституційним позбавлення ветеранів праці низки пільг: безкоштовний проїзд, безкоштовне санаторно-курортне лікування, субсидії.


Про це йдеться у рішенні суду від 22.05.2018 № 5-р/2018, повідомляє «ЗіБ».

Цим Рішенням Конституційний Суд України визнав такими, що  відповідають Конституції України (є конституційними), підпункти 1, 2пункту 12 розділу І Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28.01.2014 № 76‒VIII.

Цими положеннями ветеранів праці та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, позбавили пільг на безкоштовний проїзд у комунальному пасажирському транспорті, права безкоштовного санаторно-курортного лікування з компенсацією вартості проїзду. Також було скасовано низку медичних, житлово-комунальних і телекомунікаційних пільг.

На думку Конституційного Суду України, держава виходячи з існуючих фінансово-економічних можливостей має право вирішувати соціальні питання на власний розсуд. Тобто у разі значного погіршення фінансово-економічної ситуації, виникнення умов воєнного або надзвичайного стану, необхідності забезпечення національної безпеки України, модернізації системи соціального захисту тощо держава може здійснити відповідний перерозподіл своїх видатків з метою збереження справедливого балансу між інтересами особи та суспільства.

Відтепер пільги ветеранам праці надаються, тільки якщо розмір середньомісячного спільного доходу їх сім'ї в розрахунку на одну особу за останні 6 місяців не перевищує встановлену Кабінетом Міністрів величину доходу, що дає право на соціальну пільгу.

Таким чином, скасування та обмеження на підставі Закону № 76 зазначених пільг для ветеранів праці та осіб, які мають „особливі трудові заслуги перед Батьківщиною“, жодним чином не мають наслідком скасування чи звуження змісту та обсягу їх існуючих конституційних прав і свобод, зокрема прав на соцільний захист і достатній життєвий рівень, які закріплені у статтях 46, 48 Основного Закону України.

Водночас Конституційний Суд визнав таким, що не відповідає Конституції України, підпункт 3 пункту 12 розділу І Закону України „Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України“ від 28 грудня 2014 року № 76 яким скасовувалося право громадян похилого віку достроково за 1,5 року вийти на пенсію в разі розірвання трудового договору в цей період з причин, які не залежали від їх волі та не були наслідком дій цих осіб.