Закон і Бізнес


І по гвинтику, по цеглиночці


№15 (1365) 14.04—20.04.2018
2655

Як продати чи навіть безоплатно отримати те, що заборонено відчужувати? Правильно — зняти загальну заборону або виписати умови таким чином, аби в них була лазівка.


Власне, такий підхід застосовано у проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення управління об’єктами державної власності» (№8225).

Наразі, законом «Про управління об’єктами державної власності» встановлена заборона на відчуження, вилучення, передачу до статутного капіталу господарських організацій нерухомого майна об'єктів державної власності, що не підлягають приватизації. Щодо такого майна не можуть вчинятися дії, наслідком яких може бути їх відчуження.

На думку автора проекту, це унеможливлює ефективне розпорядження нерухомістю, зокрема, тією, що внесена до їх статутного капіталу засновником.

Тому пропонується скасувати для акціонерного товариства необхідність отримувати попередню згоду на відчуження від уповноваженого органу управління та вимогу продавати таке майно виключно на конкурентних засадах. Єдина умова —  виконавчий орган товариства має встановити, що таке майно не використовується для основної діяльності. Що, власне, не так уже і важко зробити ,якщо йдеться про адмінбудівлі чи земельні ділянки, закріплені за товариством.