Закон і Бізнес


Шок від Вагнера


№14 (1364) 07.04—13.04.2018
3620

Музикант виграв суд у Королівської опери Лондона через дуже високий рівень шуму в оркестровій ямі. Під час репетиції в нього ушкодився слух.


У Королівській опері наполягали, що в музиканта під час репетиції розвинулася недуга Меньєра — захворювання внутрішнього вуха, що характеризується прогресуючим зниженням слуху.

Суддя Високого суду Лондона вирішила, що такий збіг малоймовірний. Також вона не погодилася із твердженням відповідача, що певне ушкодження слуху неминуче і виправдане для професійного музиканта. «Така позиція неприйнятна. Музиканти захищені законом так само, як будь-які інші працівники», — ухвалила суддя.

Позивач у свою чергу висловив надію, що цей прецедент запобігатиме подальшим ушкодженням слуху музикантів. Він чекає, що тепер Королівська опера й інші подібні заклади переглянуть свої правила і, можливо, змінять облаштування оркестрових просторів, повідомляє Бі-Бі-Сі.

У вересні 2012 року, під час репетиції опери Ріхарда Вагнера «Валькірія», музикант сидів просто перед духовою секцією оркестру. При цьому рівень звукового тиску в оркестровій ямі перевищував 130 дБ, що еквівалентно рівню шуму реактивного двигуна.