Закон і Бізнес


Ґаджет-залежність

Студентів заохочують за час без мобільного


Смартфони створювалися, щоб економити час, але виявилося, що через них його стало тільки менше.

№10 (1360) 10.03—16.03.2018
2676

У Великій Британії запускають новий додаток, який винагороджує студентів за час, проведений без смартфонів. Його автори вирішили допомогти подолати залежність від ґаджетів.


Експерти серйозно стурбовані проблемою залежності від ґаджетів. Згідно з дослідженням, проведеним Техаським університетом у 2017 році, навіть наявність смартфона в полі зору може знизити продуктивність праці, уповільнити швидкість реакції й негативно вплинути на оцінки.

Спочатку додаток буде запропонований 170 університетам по всій Великій Британії, його можна скачати безкоштовно.

Студенти набиратимуть по 10 очок за кожних 20 хв., протягом яких вони не використовують смартфон, з 7:00 до 23:00 щодня. Очки можна обміняти на товари і послуги: каву, квитки в кіно, одяг.

Наприклад, щоб «заробити» дві безкоштовні кави, студентам знадобиться 300 очок, що відповідає 10 годинам у додатку. Для безкоштовного попкорну в кінотеатрі потрібно буде провести без телефона дві години, що дасть 60 очок.

Студенти також можуть обміняти очки на книжки і канцелярське приладдя, яке потім буде пожертвуване школам через Unicef.

Медики дедалі більше стурбовані тим, що час, проведений за ґаджетами, впливає на концентрацію і психічне здоровя молодих людей.

«Соціальні мережі — це інструмент, який може чинити як позитивну, так і негативну дію. Тому допомога молодим людям у тому, як управляти своїм часом і правильно розставляти пріоритети, дуже важлива», — вважають психологи.

Додаток уже дуже популярний у скандинавських країнах. У Норвегії, Данії та Швеції ним користуються понад 120 тис. чоловік.