Закон і Бізнес


Більшість суддів ВГС воліє працювати в КАГС


01.03.2018 17:30
4344

Вища кваліфікаційна комісія суддів України розглянула питання про переведення суддів Вищого господарського суду України до інших судів без конкурсу.


Як повідомив журналіст видання «Закон і Бізнес», 15 суддів ВГС із 41 за списком на засідання ВККС не з’явилися.

Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк та член ВРП Наталія Волковицька, які також є суддями ВГС, на засідання не з’явилися, але подали заяви з проханням відкласти розгляд питання про їх переведення. Після наради Комісія таке прохання задовольнила.

Із 15 суддів, які не з’явилися на засідання, шестеро не подавали заяв про переведення до іншого суду.

Загалом більшість суддів ВГС воліє працювати у Київському апеляційному господарському суді. Основні мотиви: залишитись у своїй спеціалізації і небажання змінювати місце проживання. Однак члени Комісії зазначили, що в цьому столичному суді лише 21 відповідна вакансія. А в регіонах навпаки — нестача кадрів.

Натомість деякі судді ВГС готові звільнитися, якщо їм запропонують іншу спеціалізацію чи місто. Лише кілька служителів Феміди заявили про готовність розглядати інші варіанти. Так, суддя Геннадій Кравчук має технічну освіту і готовий перейти до Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Суддя Олена Білошкап погоджується продовжити роботу, розглядаючи цивільні справи.

На засіданні Комісія зняла з розгляду питання про переведення ще двох суддів: Олександр Удовиченко ще у вересні 2017 року подав заяву про відставку, але поки не отримав рішення ВРП; Надія Нєсвєтова 28 лютого звернулась з проханням відкласти розгляд питання про її переведення у зв'язку з перебуванням на стаціонарному лікуванні.

На засіданні 6 березня Комісія розгляне питання про переведення суддів Вищого адміністративного суду України. А відтак ухвалить рішення відповідно до наявних вакансій і побажань кандидатів.

Нагадаємо, 27 лютого ВККС уже розглядала питання про переведення суддів ВСУ і ВСС.

Закон і Бізнес