Закон і Бізнес


Прокурори отримають адвокатські корочки на пільгових умовах?


13.02.2018 10:04
9772

Схоже, що під час нинішньої судової реформи прямий доступ до професії адвоката, крім суддів, можуть отримати і прокурори.


Проект нового Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», підготовлений робочою групою при Раді з питань судової реформи, був доповнений відповідним положенням на останньому засіданні групи 12 лютого, передає «Закон і Бізнес».

Згідно з останньою редакцією проекту, однією з умов для отримання статусу адвоката є дворічний стаж роботи в галузі права, до якого зараховується робота стажистом адвоката на посаді помічника, суддею, а тепер ще й прокурором. Іншими словами, з усіх юридичних професій тільки судді і прокурори гідні зразу бути адвокатами. Усі інші юристи повинні обов’язково попрацювати помічниками в адвокатів.

«Правила доступу мають бути єдині, – упевнена член робочої групи, президент Асоціації адвокатів України Зоя Ярош, яка висловилася на засіданні робочої групи проти таких змін. – Із цих правил зробили виняток для суддів, а тепер ще й розширили для прокурорів». Таку категоричну позицію висловив лише ще один член робочої групи, усі інші не заперечували проти такого коригування проекту.

«Як показали останні іспити до Верховного Суду, деякі судді, навіть із вищих інстанцій, показали досить низькі результати. І корупційні ризики тут такі самі, як і в прокурорів. Саме тому вхід у професію адвокатів для всіх має бути на загальних підставах», – вважає голова наглядової ради ААУ Ольга Дмитрієва.

Раніше в інтерв’ю газеті «Закон і Бізнес» голова ВКДКА Олександр Дроздов, який також помітив дивні преференції в доступі до статусу адвоката для окремих професій, звернув увагу на той аспект, що навіть саме стажування в тому вигляді, як воно виписане в проекті, може стати невиправданою перешкодою в умовах реалізації адвокатської монополії.

Закон і Бізнес