Закон і Бізнес


РСУ опублікувала Коментар до Бангалорських принципів поведінки суддів


01.02.2018 13:28
9500

Рада суддів України опублікувала неофіційний переклад Коментаря до Бангалорських принципів поведінки суддів, які нині розглядаються як документ, що може бути беззастережно прийнятий всіма судовими органами і правовими системами.


Коментар містить, зокрема, 6 розділів-показників: незалежність, об’єктивність, чесність і непідкупність, дотримання етичних норм, рівність, компетентність і старанність, передає «ЗіБ».

У передмові до Коментаря голова Суддівської групи з питання щодо зміцнення чесності і непідкупності судових органів Крістофер Г. Вірамантрі зазначив, що чесна і непідкупна судова система є основою демократії і верховенства права: «Навіть, якщо всі інші механізми захисту не діють, судова система служить для суспільства тим бастіоном, який покликаний захистити його від будь-яких посягань на гарантовані законом права і свободи».

При цьому він наголосив, що ці висновки справедливі як на внутрішньому рівні, в контексті кожної держави, так і в глобальному масштабі, позаяк глобальна судова система є єдиним оплотом верховенства права в усьому світі.

«Бангалорські принципи представляють собою документ, який має велику потенційну цінність не тільки для судових органів всіх країн, а й для широкої громадськості і тих, хто прагне до забезпечення надійної основи для бездоганної чесності судових органів в усьому світі», – сказав у передмові до Коментаря К.Г.Вірамантрі.

Ознайомитися з текстом коментаря можна на сторінці РСУ за посиланням.

Закон і Бізнес