Закон і Бізнес


Виверження прав


№3 (1353) 20.01—26.01.2018
3814

Услід за першою у світі річкою Уонгануї, за якою були визнані ті ж права, що і в людини, новозеландське плем’я домоглося аналогічного статусу і для вулкана Таранакі.


Уряд держави підписав меморандум про порозуміння з 8 племенами маорі, відповідно до якого гора формально визнана юридичною особою з правами, еквівалентними правам людини. Тепер шкода, заподіяна Таранакі, прирівнюватиметься до шкоди, завданої племені маорі, повідомляє The Guardian.

Документ потрібний не тільки для того, щоб підкреслити історичний і територіальний зв’язок між горами і племенами, але передусім для охорони природного об’єкта: сплячий вулкан, останнє виверження якого зафіксоване в 1775 році, дуже популярний у туристів. На думку влади Нової Зеландії, новий статус вулкана стане найбільш ефективним способом зберегти його.

Нагадаємо, що в березні 2017-го маорі вдалося через суд домогтися визнання племені та річки Уонгануї єдиним цілим. За це аборигени боролися майже 140 років. З вулканом було простіше: місцева влада сама запропонувала підписати відповідний меморандум.