Закон і Бізнес


Із законодавства та вжитку вилучають термін «інвалід»


Фото: zp.depo.ua

16.01.2018 17:08
2892

Термін «інвалід» замінять терміном «особа з інвалідністю». У такий спосіб норми чинного законодавства України будуть приведені у відповідність до положень Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.


Як повідомляє прес-служба Президента, сьогодні Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України», ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2017 року. Закон націлений на продовження роботи, розпочатої урядом на виконання указу від 3 грудня 2015 року № 678 «Про активізацію роботи щодо забезпечення прав людей з інвалідністю», щодо виключення із законодавства України та вжитку терміну «інвалід» і заміни його терміном «особа з інвалідністю», передає «ЗіБ».

Цим документом вносяться зміни до 37 Законів України, в положеннях яких слова «інвалід», «дитина-інвалід» та «інвалід війни» замінено відповідно словами «особа з інвалідністю», «дитина з інвалідністю» та «особа з інвалідністю внаслідок війни».

Зміни, зокрема, торкнулися Кодексу законів про працю, Сімейного кодексу, Основ законодавства про загальнообов’язкове державне соцстрахування, законів «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» тощо.

Закон і Бізнес