Закон і Бізнес


Інформація не для ГРД


№1-2 (1351-1352) 09.01—19.01.2018
6931

Громадська рада доброчесності не є юридичною особою, а тому не наділена правом запитувати та отримувати інформацію стосовно суддів від органів державної влади.


Таку відповідь надав голова Апеляційного суду Одеської області Григорій Колесніков на запит координатора ГРД.

Як зазначено у листі очільника установи, представник ГРД зажадав отримати відомості стосовно 15 суддів АСОО, щодо яких Вищою кваліфікаційною комісією суддів у жовтні 2017 року призначено проведення оцінювання на відповідність займаній посаді. Зокрема, «доброчесників» цікавилися усіма наявними копіям декларацій цих суддів, їхніми контактними та персональними даними, включаючи ідентифікаційний код.

Однак, як нагадав Г.Колесніков, запитувана інформація міститься у суддівських досьє, що формуються та зберігаються у ВККС. І закликав ГРД «не завантажувати суди запитами, виконання яких не передбачено чинним законодавством».

Він також відзначив, що правом запитувати та отримувати іншу інформацію стосовно суддів від органів державної влади (в тому числі копії документів та матеріалів, що містять інформацію з обмеженим доступом), ГРД не наділена, оскільки не є юридичною особою.