Закон і Бізнес


В Ісландії законодавчо заборонили платити жінкам менше


03.01.2018 17:02
2410

В Ісландії 1 січня 2018 року набув чинності новий закон, який передбачає рівну оплату праці чоловіків та жінок. За порушення закону компанії будуть штрафувати.


Про це повідомляє Evening Standard з посиланням на Al Jazeera.

За новим законом кожна компанія, що наймає більше 25 осіб у штат, зобов’язана отримати спеціальний урядовий сертифікат, який має підтвердити рівну оплату праці. Якщо компанії не матимуть таких сертифікатів, їх штрафуватимуть.

Закон оголосили ще 8 березня 2017 року в межах заходів, спрямованих на викорінення гендерного розриву в оплаті праці до 2022 року.

«Законодавство в основному є механізмом, за допомогою якого компанії та організації оцінюють кожну зроблену роботу, і за умови підтвердження однакової оплати праці чоловіків і жінок їм видають відповідний сертифікат», – зазначила Дані Оск Арадоттір Пінд з Асоціації ісландських жінок з прав людини. І при цьому додала, що в країні досі є розрив в оплаті праці.

Скандинавська країна, в якій проживає більше 323 000 людей, протягом останніх дев’яти років займає перше місце в питанні гендерної рівності.

Нове законодавство підтримали правлячий коаліційний уряд Ісландії і опозиція.

У Великобританії повідомили, що у 2017 році різниця в оплаті праці чоловіків та жінок склала 16,9%.

Закон і Бізнес