Закон і Бізнес


НБУ: майже 40% розрахунків в Україні – безготівкові


07.11.2017 11:46
2686

Частка безготівкових розрахунків в Україні зростає і нині становить 38,6%. Найчастіше українці розраховуються безготівково у торговельних мережах. При цьому все активніше користуються платіжними картками з магнітною смугою та чипом.


Українці  все активніше користуються платіжними картками для здійснення розрахунків, повідомили «ЗіБ» у прес-службі НБУ. За результатами третього кварталу 2017 року частка безготівкових розрахунків в загальному обсязі операцій з використанням платіжних карток в Україні становила 38,6% і збільшилась з початку року на 3,1%.

Загальна кількість операцій із використанням платіжних карток, емітованих українськими банками, за три квартали 2017 року становила 2,22 млрд. шт., а їх обсяг – 1 458 млрд. грн. У порівнянні з аналогічним періодом 2016 року ці показники зросли відповідно на 22,2% та 29,0%.

При цьому зростають саме безготівкові розрахунки – за кількістю операцій на 29,5% і за обсягами на 41,6% у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року.

Розподіл безготівкових операцій з використанням платіжних карток за третій квартал 2017 року свідчить, що за обсягами найбільша кількість безготівкових операцій припадає на операції у мережі Інтернет – 39,0%; а за кількістю – на розрахунки в торговельній мережі – 52,4%.

У порівнянні з початком року на 91% збільшилася загальна кількість платіжних карток з магнітною смугою та чипом, нині їх кількість 7,5 млн. шт. Всього активних платіжних карток стало більше на 5,2% і становить 34,1 млн. шт. А кількість безконтактних платіжних карток зросла на 22,9% та становить майже 2,4 млн. шт.

Такому зростанню посприяло і те, що все більше підприємств торгівлі та сфери послуг надають своїм клієнтам можливість здійснювати безготівкові розрахунки за допомогою платіжних карток. Їх зараз більше 165 тисяч.

Суттєво зросла мережа платіжних терміналів і кількість банківських пристроїв самообслуговування: на 10,2% і 8,1% відповідно. За кількістю платіжних карток та встановлених пристроїв для їх обслуговування у регіональному розрізі найвищі показники традиційно демонструють м. Київ, Дніпропетровська та Харківська області.  Серед банків за кількістю емітованих платіжних карток та ступенем розгалуженості інфраструктури їх обслуговування лідерами є ПАТ КБ «ПриватБанк», АТ «Ощадбанк» и АТ «Райффайзен Банк Аваль» відповідно.

Закон і Бізнес