Закон і Бізнес


Керівник слідчих у справі Гречківського зізнався у провокаціях (відео)


06.11.2017 12:05
10911

21 вересня 2016 року ЗМІ рясніли повідомленнями, що на хабарі спіймали члена ВРП Павла Гречківського. Тоді генпрокурор Юрій Луценко навіть написав на своїй сторінці у Фейсбук, що «нарешті, спіймали по-справжньому велику рибу». Але виявляється, не зовсім «рибу», не велику, й навіть не спіймали! Бо це була банальна провокація «на замовлення».


Про деталі справи проти П.Гречківського зсередини в інтерв’ю журналістам ІА «Зрада» розповів екс-керівника слідчих Генпрокуратури Дмитро Сус.

Зокрема, екс-чиновник, зізнався, що конкретна «задача» по Гречківському з’явилася навесні 2016 року.

«Гуцуляк, він керівник департаменту (Володимир Гуцуляк – керівник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ – прим. Ред.), він першим отримує завдання. Я був керівником слідчих, а Варченко – керівником процесуальних прокурорів (Ольга Варченко – начальник управління процесуального керівництва, державного обвинувачення і представництва суді, - прим Ред.). Будь-яке провадження не можна було зробити без «її» прокурорів, і без «моїх» слідчих. Що стосується (Гречківського), то де він (Гуцуляк) отримав завдання не відомо, але він викликає мене, Варченко, і каже нам: «В нас є певна ситуація, до нас зайдуть матеріали, треба буде спрацювати». Від Варченко був потрібний адекватний прокурор, який виконуватиме усі вказівки, від мене – адекватний слідчий…», - розповів Д.Сус.

Екс-чиновник також розкрив деталі організації «справи Гречківського»: «Сидимо ми в кабінеті Гуцуляка чи розмовляємо на вулиці. Я вже точно не пам’ятаю, але головне, що Гуцуляк повідомив, що вже є заявник, який має занести гроші Гречківському. І це треба оформити, процесуально, відповідно до КПК. Ви також повинні зрозуміти, що заявник не до нас мав би прийти. Він має прийти подати заяву чи в СБУ, чи в міліцію, чи і в Генпрокуратуру, але ж не слідчому. Тим не менш, коли вже є розуміння, хто заявник, хто слідчий, хто прокурор, то Гуцуляк вже бере всі ці матеріали й їде до Луценко, щоб отримати на все це погодження».

Також співрозмовник підтвердив, що організація провокації щодо Гречківського було останнім, що йому пропонували: «Так. Мене від роботи Луценко відсторонив ще у вересні, але ж переписка і спільні чати у месенджерах зберігались. Тож я бачив, як прокурори раділи, що спіймали «цю скотину». Хоча й лише з шостої спроби, здається», - згадав він.

Закон і Бізнес