Закон і Бізнес


Ти туди не ходи


№39 (1337) 14.10—20.10.2017
5003

Суддям, депутатам та чиновникам можуть заборонити їздити в Росію. Бо там на них може чинитись тиск через спецслужби шляхом підкупу, шантажу, вербування. Або їх можуть викрасти й катувати.


Так вважають автори проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України до держави-агресора)» (7197).

Пропонується ввести тимчасове обмеження прав громадян України на виїзд до країни-агресора. Воно буде розповсюджуватись на державних службовців (окрім дипломатів), Президента та голову його адміністрації, членів уряду та їх заступників, секретаря РНБО та його заступників, народних депутатів та депутатів місцевих рад. А також суддів Конституційного суду, суддів, прокурорів.

Крім того, за порушення згаданого обмеження запропоновано ввести адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів громадян із позбавленням права займати певні посади чи займатись певною діяльністю терміном на рік.

Втім, навряд чи більшість колег авторів під куполом підтримають таку ініціативу. Бо не схочуть обмежувати себе в пересуванні.