Закон і Бізнес


Краса без ретуші

У Франції заборонили фальсифікацію фотографій


Професійні фотографи здатні відкоректувати фігуру моделі за допомогою лише освітлення.

№38 (1336) 07.10—13.10.2017
Наліна ЕГГЕРТ, Бі-Бі-Сі
7183

З 1 жовтня будь-яке комерційне фото моделі, що піддалося цифровій обробці, повинне супроводжуватися попередженням Photographie retouchée («відретушована фотографія»).


Влада Франції відтепер уважає фальсифікації знімків питанням здоров’я населення. Тому порушникам загрожує чималий штраф — €37500 або 30% вартості самої реклами.

Нове правило спрямоване на запобігання екстремальній худині серед фотомоделей, а також проблемам зі здоров’ям серед тих, хто хотів би виглядати як моделі, попри те що це фізично неможливо, оскільки їхні фотографії були модифіковані за допомогою комп’ютера.

Уряд Франції вживає й інших заходів у рамках боротьби з екстремальною худиною в індустрії високої моди. З травня цього року моделі повинні надавати довідку від лікаря про те, що вони повністю здорові, а багато компаній не наймають дуже миршавих моделей.

Правда, фотошоп не єдиний трюк, до якого вдаються фотографи. Якщо дівчина прибере певну позу або її знімають під відповідним ракурсом, при певному освітленні, вона виглядатиме зовсім по-іншому. Крім того, французький закон не забороняє маскувати зачіски та плями на шкірі.

Після того як Франція оголосила про новий закон, агентство Getty вже заборонило використання відретушованих фотографій. Це може бути сигналом, що знімки більш реальних фігур стають популярнішими.

Франція не перша країна, що вживає подібних заходів. Така практика існує, наприклад, в Ізраїлі.