Закон і Бізнес


Слідчий у справі Пашинського знову під слідством


04.10.2017 14:22
4194

Печерський районний суд Києва скасував постанову Генеральної прокуратури про закриття кримінального провадження щодо слідчого прокуратури, який розслідував справу про стрілянину Сергія Пашинського.


Про це повідомила адвокат В'ячеслава Хімікуса, що постраждав від пострілів нардепа, Марина Парінова, яка опублікувала копію відповідної ухвали суду.

Вона нагадала, що кримінальне провадження було розпочато у зв'язку з тим, що 75 днів не виконувалося рішення суду про внесення до ЕРДР відомостей із заяви про злочин.

31 грудня 2016 року на дорозі під Васильковом Київської області авто депутата трохи не врізалося в автобус, нібито стояв без габаритних вогнів. Нардеп зробив зауваження, після чого зав'язалася словесна перепалка С. Пашинський з пістолету «Глок-19» поранив у ногу 38-річного В. Химікуса, який вдарив його по голові пляшкою. Крім Пашинського і Химикуса на місці події були присутні також дружина нардепа і водій автобуса.

Версії події у сторін конфлікту сильно розходяться, однак прокуратура розслідує лише хуліганство, вчинене проти нардепа і його дружини групою осіб (кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 КК було відкрито на підставі заяви С. Пашинського в день інциденту).

9 лютого суд зобов'язав прокуратуру почати досудове розслідування щодо застосування зброї нардепом.

Прокуратура відмовлялася робити це у зв'язку з відсутністю повного тексту відповідної ухвали суду. Через майже місяць після винесення судом ухвали і отримавши таки його повний текст, прокуратура вирішила подати заяву слідчому судді заяву про роз'яснення цього процесуального документа.

Однак суд оцінив це як факт затягування слідчим процесу виконання судового рішення, а згодом зобов'язав внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про бездіяльність співробітників Генпрокуратури, які забули, як вносити інформацію в цей самий реєстр.

Закон і Бізнес