Закон і Бізнес


ДФС перевірить Данилюка на ухилення від сплати податків


01.08.2017 12:51
3145

Печерський районний суд міста Києва за клопотанням Генпрокуратури доручив Державній фіскальній службі перевірити міністра фінансів Олександра Данилюка на предмет ймовірного ухилення від сплати податків.


Про це повідомляє УНІАН, передає «Закон і Бізнес».

Зазначається, що 18 липня до слідчого судді Печерського райсуду Києва надійшло клопотання прокурора департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури про призначення документальної позапланової перевірки О.Данилюка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1998-2016 років.

Згідно з ухвалою, ГПУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.212 (умисне ухилення від сплати податків) КК України.

 Згідно клопотання вбачається, що О.Данилюк в період 2010-2014 років перебував на посаді керівника Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Адміністрації президента.

Згідно інформації про доходи, він за 2010-2014 роки отримав доход на суму 556 162,98 грн. Водночас, наголошується в документі, він в той же період набув у власність наступне майно: житловий будинок загальною площею 290 кв.м, вартість якого згідно з попереднім договором купівлі-продажу складає 2 054 000 грн, а також автомобіль БМВ Х5.

Крім того, у 2014 році ним зроблено внесок на рахунок в ПАТ «Укрсоцбанк» у сумі 519 665,67 грн. «Попереднім аналізом таких відомостей зроблено висновки про наявність ймовірного ухилення від сплати податків та зборів», — йдеться в ухвалі.

Також зазначається, що прокурором доведена наявність достатніх підстав вважати, що іншим чином, ніж призначити перевірку Данилюка за 1998-2016 роках, неможливо в ході досудового розслідування кримінального провадження підтвердити чи спростувати факт ухилення від сплати податків, зборів та інших обов'язкових платежів, а також встановлення розміру шкоди завданої злочином.

Так, суд ухвалив рішення задовольнити клопотання прокурора і призначити позапланову документальну перевірку діючого міністра фінансів з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 1998-2016 роки. Проведення перевірки доручено співробітникам ДФС.

Закон і Бізнес