Закон і Бізнес


У ДМС пояснили позбавлення Саакашвілі громадянства України


27.07.2017 10:24
24944

Висновок про позбавлення українського громадянства екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі підготовлено на основі подання ДМС про виявлення неправдивих відомостей, які політик подав до відомства.


Про це повідомляє Державна міграційна служба, передає «Закон і Бізнес».

Як відомо, рішення про втрату громадянства України приймає Президент на підставі висновків Комісії з питань громадянства.

«Матеріали стосовно Міхеіла Саакашвілі надані Генеральною прокуратурою України, які отримані від грузинської сторони, опрацьовані Державною міграційною службою України, направлені на розгляд Комісії з питань громадянства при Президентові України, та у встановленому порядку розглянуті на засіданні Комісії», — говориться у повідомленні ДМС.

У відомстві нагадали, що згідно ст.19 закону «Про громадянство України» підставою для втрати громадянства є свідоме  подання  неправдивих відомостей або фальшивих документів.

Коментуючи своє подання журналістам, у відомстві зазначили, що М. Саакашвілі, заповнюючи документи перед отриманням українського громадянства, вказав, що не перебуває під слідством в Україні або за її межами, в той час, як на території Грузії колишній президент був заочно арештований.

Відповідний указ Президента ще не оприлюднений, але видано, як повідомили у ДМС. На сайті глави держави одним з останніх оприлюднених указів є «Про зміни у складі Комісії при з питань громадянства».

Закон і Бізнес