Закон і Бізнес


Прокуратура оголосила підозру Сталіну та Берії


18.05.2017 17:39
511919

З 2015 року прокуратура АР Крим розслідує справу про депортацію кримських татар в 1944 році. Сьогодні прокурор в провадженні підписала підозру Й. Сталіну та Л. Берії як організаторам геноциду кримсько-татарського народу.


Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав Генеральний прокурор Юрій Луценко, передає «Закон і Бізнес».

«Проведено велику слідчу та експертну роботу. Допитано десятки живих свідків, вивчено тисячі архівних документів. Сьогодні прокурор в провадженні підписала підозру Й. Сталіну та Л. Берії, як організаторам геноциду кримсько-татарського народу в 1944 році. І це не тільки акт історичної справедливості. Попереду - пошук і притягнення до відповідальності ще живих виконавців злочинних наказів», — написав він.

Як відомо, виселення кримськотатарського населення Кримської АРСР, було проведене Народним комісаріатом внутрішніх справ СРСР 18-20 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони.

Кримських татар переселяли в Узбекистан і сусідні райони Казахстану і Таджикистану; невеликі групи були відправлені в Марійську АРСР і ряд інших регіонів РРФСР.

Офіційно депортація обґрунтовувалася фактами участі кримських татар у колабораціоністських формуваннях, що виступали на боці нацистської Німеччини під час Другої світової війни.

Закон і Бізнес