Закон і Бізнес


Митників озброять


№48 (1294) 26.11—02.12.2016
10101

Статус митної служби підвищать, а її працівникам дозволять застосовувати фізичну силу, кийки, наручники і, навіть, вогнепальну зброю для захисту суспільства і боротьби із контрабандою.


Комітет з питань податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про Національну митну службу України» (№3763).

Згідно із проектом НМС — є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну митну політику. Її діяльність координується Кабміном через керівника Державної фіскальної служби. Керівник НМС призначається на посаду Кабміном за поданням прем’єр-міністра відповідно до пропозицій керівника ДФС.

Прийняття проекту обґрунтовувалося необхідністю створення чіткої, логічної та контрольованої управлінської вертикалі організації та управління процесом митного контролю та митного оформлення, ефективній протидії контрабанді та порушенням митних правил тощо.

Крім того, зазначалось, що зараз роль митників зводиться тільки до захисту економічних інтересів держави та наповнення держбюджету (фіскальна функція). Водночас, слідуючи світовому тренду на службу мають бути покладені додаткові функції, зокрема: захист суспільства та навколишнього середовища, боротьба з контрабандою, запобігання нелегальному потраплянню на територію країни наркотиків, зброї тощо.

Відтак, окремий розділ проекту присвячується силовим заходам. Наприклад, митникам дозволять застосовувати фізичну силу для припинення порушень митних правил, затримання осіб, які їх вчинили. Для відбиття нападу безпосередньо на них або на інших осіб використовуватимуть гумові кийки, наручника, сльозогінний газ інші спецзасоби.

А окремим особам, визначеним Кабміном, надаватиметься право на вогнепальну зброю, яку вони зможуть використовувати, якщо їх життю та здоров'ю загрожує небезпека.

Зрештою, митники давно мріяли про свій силовий підрозділ на кшталт податкової міліції.