Закон і Бізнес


Для держзакупівель створять централізовану організацію


24.11.2016 12:49
3881

Для замовників, в яких немає великого штату кваліфікованих закупівельників, Кабмін запустив пілотний проект із організації діяльності Централізованої закупівельної організації (ЦЗО).


Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, відповідне рішення було ухвалено на засіданні Уряду, передає видання «Закон і Бізнес».

Створення ЦЗО в Україні передбачене Стратегією реформування системи публічних закупівель до 2022 року та дозволяє значно підвищити якість і ефективність публічних закупівель.

Централізована закупівельна організація організовує закупівлі за рамковими угодами в інтересах замовників. Для цього ЦЗО отримує від закупівельників, виключно на добровільних засадах, замовлення на проведення закупівель, об’єднує такі замовлення у великі лоти і кваліфіковано організовує закупівлі. Використання Централізованих закупівельних організацій широко розповсюджено в Європі. Вони допомагають проводити закупівлі тим замовникам, в яких немає великого штату кваліфікованих закупівельників, і вивільняють, таким чином значні ресурси.

«Для замовників використання ЦЗО означає значне спрощення процедур, — пояснив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. — Вони можуть своїм добровільним рішенням частково або повністю аутсорсити ЦЗО, наприклад, закупівлі паперу чи побутової хімії, і організація закупить ці товари для них, та ще й дешевше, оскільки ЦЗО об’єднує замовлення по однакових товарах у великі тендери».

Об’єднання лотів і організація регулярних великих тендерів дозволить залучити більше постачальників, оскільки бізнесу цікаво брати участь у великих, якісно організованих закупівлях. Для цього буде створена державна установа «Професійні закупівлі». На базі установи буде створено перший пілотний проект із впровадження  ЦЗО, участь в яких будуть брати Уряд на рівні Секретаріату Кабміну, а також Донецька цивільна адміністрація. Очікується, що після успішного завершення пілотного проекту досвід ЦЗО буде розповсюджено, зокрема на  регіональному рівні.

Закон і Бізнес