Закон і Бізнес


Пробація в проекті


№46 (1292) 12.11—18.11.2016
4036

Впровадження повноцінного інституту пробації в Україні дозволить напрацювати належні механізми роботи з особами, які притягуються до кримінальної відповідальності, обрати необхідну міру покарання, а також сприятиме адаптації осіб, звільнених із місць позбавлення волі, до життя в суспільстві.


На цьому наголосила секретар судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Валентина Щепоткіна під час зустрічі з представниками проекту технічної допомоги «Повномасштабне впровадження пробації в Україні».

Адже на даний час цей інститут лише почав працювати, а тому існує велика кількість питань, які потребують вирішення та практичного узгодження. Зокрема, зазначила В.Щепоткіна, на стадії досудового провадження, наприклад, для неповнолітнього, обов’язковим є складання представником служби пробації досудової доповіді. Це письмова інформація, що характеризує особу, яка притягається до кримінальної відповідальності. Крім того, відповідний представник повинен з’являтися в судове засідання та відповідати на питання учасників процесу.

Однак, як зазначає суддя ВСС, у представників служби пробації немає жодної узгодженості щодо змісту такої доповіді, відсутній також відповідний порядок її складання.

Окремо секретар палати ВСС звернула увагу на особливості територіального визначення органу пробації, який повинен складати досудову доповідь, а також інші питання, що мають бути урегульовані законодавцем. Як повідомили «ЗіБ» у прес-службі ВСС, під час зустрічі експерт з питань пробації Віллі Гіл презентував проект, спрямований на підтримку з боку норвезької сторони повномасштабного впровадження пробації в Україні. Зокрема, він зазначив, що у рамках проекту заплановано спільну роботу над законодавчими ініціативами, проведення консультацій, тренінгів для працівників тощо.

За словами експерта, у співпраці з Міністерством юстиції буде створено модельний офіс пробації у Харкові, а також планується визначити пілотний суд, на базі якого здійснюватиметься робота.