Закон і Бізнес


Кабмін зобов'язав міністерства звітувати про корупційні ризики


07.11.2016 17:55
3919

Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади повинні забезпечити участь громадськості в процесі аналізу та впровадження заходів шляхом оприлюднення на офіційних сайтах кожні три місяці детальних планів їх виконання починаючи з 9 грудня 2016 року.


Про це йдеться у розпорядженні Кабінету Міністрів України «Про деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади» від 5 жовтня 2016 р. № 803-р, передає видання «Закон і Бізнес».

Зокрема, Міністерству оборони доручено вносити в Державний земельний кадастр відомості про земельні ділянки, що належать до земель оборони, їх кількісні, якісні характеристики і грошову оцінку.

Міністерству юстиції — супроводжувати у Верховній Раді України законопроект про спецконфіскацію.

Згідно з документом, Мінекономрозвитку має забезпечити призначення керівників особливо важливих для економіки суб'єктів господарювання державного сектору економіки шляхом проведення прозорих конкурсів на вакантні посади.

Мінагрополітики — запровадити процедуру відеофіксації при здійсненні працівниками Держспоживслужби заходів державного контролю та оприлюднити на сайті міністерства плани і результати проведення внутрішніх аудитів.

Мінсоцполітики доручено запровадити механізми громадського контролю при розробці і запуску Єдиної інформаційно-аналітичної системи соціального захисту населення, що включає централізовані взаємопов'язані між собою бази даних (реєстри) всіх категорій одержувачів соцдопомоги від держави і реєстри постачальників соцдопомоги.

Мінкультури — провести функціональний аудит апарату Мінкультури та формування оновлених функцій, що забезпечують перехід від галузевої до функціональної моделі управління процесами у сфері культури та мінімізацію корупційних ризиків.

Мінспорту, згідно з розпорядженням, має встановити критерії прозорого розподілу бюджетних коштів між олімпійськими видами спорту.

Міносвіти — спростити процедуру ліцензування освітньої діяльності вищих навчальних закладів, переведення її в електронний формат.

МОЗ має запровадити електронний реєстр листків непрацездатності з метою запобігання зловживань при їх зверненні.

Мінфіну доручено ліквідувати податкову міліцію і створити Службу фінансових розслідувань. Мінприроди — створити єдину уніфіковану електронну систему доступу до екологічної інформації про дозволи, ліцензії, статистичних звітах, матеріали перевірок, моніторингу в галузі охорони навколишнього природного середовища для держорганів, господарюючих суб'єктів. Міненерговугілля — залучити громадськість до оцінки корупційних ризиків у роботі міністерства, скласти відповідну антикорупційну програму.

Згідно з документом, Міністерство інфраструктури  має реформувати систему управління дорожнім господарством України, що передбачає фактичне розмежування суміщення повноважень Укравтодору як замовника, підрядника та контролера, шляхом роздержавлення ПАТ ДАК «Автомобільні дороги України», передачі функцій контролю незалежних інжинірингових компаній і збереження функції замовника за державою в особі Укравтодору тільки по дорогах державного значення.

МВС має запровадити системне навчання працівників апарату, установ, організацій, що належать до сфери управління МВС, з питань, пов'язаних з запобіганням корупції.

Мінрегіон має розробити проект концепції публічного управління у сфері будівництва, що передбачає: єдність і публічність дозвільних процедур та всієї інформації в будівництві, перетворення містобудівного кадастру в єдиний суспільний джерело її отримання; інформаційну інтеграцію містобудівного, Державного земельного кадастру, державного реєстру прав на нерухоме майно, геопросторових даних технічної інвентаризації та обліку об'єктів нерухомого майна, єдиного адресного реєстру.

Закон і Бізнес