Закон і Бізнес


Президент підписав закон, спрямований проти рейдерів


31.10.2016 09:49
3990

Петро Порошенко схвалив зміни до низки нормативних актів, якими передбачається комплекс заходів для забезпечення захисту прав власності громадян та інвесторів, а також зменшення ризиків незаконного заволодіння майном.


Як повідомляє прес-служба АП, 28 жовтня Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно і захисту прав власності», передає видання «Закон і Бізнес».

Повідомляється, що документом передбачено комплексний підхід до вдосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно. Зокрема, передбачається невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об'єкта нерухомого майна, щодо якого подано заяву, про проведення відповідних реєстраційних дій, введення обов'язкової реєстрації заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій у Державному реєстрі прав, відновлення реєстраційних дій тільки за рішенням суду, що набрало законної сили, або заяви власника.

Крім того, передбачено обов'язкове нотаріальне посвідчення підписів засновника (учасника), уповноваженої ним особи, установчому документі, передавальному акті і розподільчому балансі юридичної особи, в заяві про вихід з товариства, що подаються для державної реєстрації змін про юридичну особу, уточнення підстав за якими може бути анульовано свідоцтво про право на заняття нотаріальною діяльністю, заборона припиняти керівникам своє членство в організації роботодавців чи об'єднання організацій роботодавців, в творчому союзі, членство у політичній партії, у громадському об'єднанні шляхом подання заяви до відповідних статутних органів, посилення кримінальної та адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, раніше Мін'юст повідомляв, що власники бізнесу будуть отримувати смс-повідомлення або повідомлення на електронну пошту при спробі рейдерів захопити їх майно шляхом внесення змін до реєстру. Також Законом передбачено запуск системи смс-інформування про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з їх нерухомістю.

Закон і Бізнес