Закон і Бізнес


Підозріло чорний…

Колір шкіри не може бути підставою для огляду


№45 (1084) 10.11—16.11.2012
1445

Вищий адміністративний суд Рейнланд—Пфальца визнав поліцейський огляд лише на підставі кольору шкіри незаконним. Таким чином 26-річний чорношкірий студент з Касселя домігся скасування попереднього вироку судунижчої інстанції, який допускав перевірки через підозрілу зовнішність.


За словами головуючого судді Дагмар Вюнш, те, що вирішальним критерієм для паспортного контролю став колір шкіри, неприпустимо. Судді вважають це дискримінацією. З таким твердженням погодилися і представники поліції. Після засідання вони вибачилися перед студентом — громадянином Німеччини — за несправедливі підозри.

Приводом для судового розгляду став інцидент, що відбувся в потязі в грудні 2010 року. Двоє поліцейських попросили молоду людину пред’явити документи, проте він відмовився, оскільки не зробив нічого протизаконного. В ході розмови студент звинуватив поліцію в нацистських й есесівських методах роботи, за що його висадили з потяга й за образу вартових порядку відправили під суд. Під час розгляду цієї справи один з поліцейських зізнався, що хотів перевірити документи через колір шкіри студента.

Після такої заяви студент подав до суду на федеральну поліцію за дискримінацію. Перша інстанція вирішила: подібні перевірки допустимі в тих областях, які найчастіше використовують нелегальні мігранти, щоб потрапити до Німеччини. Проте адміністративний суд землі вирішив інакше.