Закон і Бізнес


Плагіат непереможний?

Позбавити вченого ступеня зможе тільки суд. За наявності позову потерпілих від запозичення


№38 (1284) 17.09—23.09.2016
3393

Позбавити вченого ступеня за плагіат можна буде тільки за рішенням суду з інтелектуальних прав. Міністерство освіти і науки РФ підтвердило розроблення відповідного законопроекту.


«Ухвалення таких поправок означає перемогу плагіаторів», — уважає один із засновників мережевого співтовариства «Диссернет» Андрій Заякін. Він здивований, «чому шахраї раніше не могли додуматися до такого простого рішення», повідомляють «Ведомости».

На його думку, жодної заяви про позбавлення ступеня «Диссернет» подати тепер не зможе. Адже до суду має право звернутися тільки той, чиї права порушені.

На думку експертного співтовариства, таким чином уряд офіційно підтвердить, що покриває плагіаторів. «Диссернет» і так позбавляв ступенів жалюгідний відсоток людей, а зараз його експертизи стануть лише приводом для громадського засудження.

Видання нагадує, що після розслідувань «Диссернету» вчених ступенів позбулися депутат Держдуми РФ Рішат Абубакіров, колишній міністр сільського господарства Олена Скринник і колишній голова Мосміськдуми Володимир Платонов (він відмовився від звання сам). Запозичення також виявили в дисертаціях інших російських чиновників.

Колишній заступник міністра освіти і науки Ігор Федюкін говорить, що таким чином рішення про порушення в дисертаціях з наукового середовища переноситься в суд. «Очевидно, хочуть обмежити можливості для відкликання ступенів. Крім того, дисертаційні ради в більшості випадків не раді, коли політиків доводиться позбавляти ступенів», — відзначив екс-чиновник.