Закон і Бізнес


На несумісність перевірятимуть Отрош з Печерського райсуду


21.07.2016 09:34
2624

Вища рада юстиції відкрила провадження за зверненням Мін'юсту про порушення вимог щодо несумісності, визначених Законом «Про очищення влади», суддею Печерського районного суду міста Києва Отрош Інною Олексіївною.


Таке рішення було прийнято ВРЮ на засіданні 20 липня.

Як пояснили "ЗіБ" у ВРЮ, провадження відкрито на підставі ч.3 статті 1 Закону «Про очищення влади», відповідно до якої протягом десяти років з дня набрання чинності цим Законом забороняється перебувати на посаді судді особам, що обіймали сукупно не менше року посаду у Вищій раді юстиції в період з 25 лютого 2010 року до 22 лютого 2014 року.

В свою чергу І. Отрош була призначена на посаду члена ВРЮ з’їздом суддів України 16 вересня 2010 року і склала присягу члена ВРЮ 21 вересня 2010 року, а отже, у визначений Законом період перебувала на посаді члена ВРЮ і на неї поширюються заборони, передбачені частиною третьою статті 1 Закону, які є несумісними з перебуванням на посаді професійного судді, що слугує підставою для відкриття провадження щодо вимог законодавства про несумісність.

Крім того, за повідомленням Міністерства юстиції І.Отрош не подала заяви про надання згоди на проведення перевірки відповідно до ч.1 ст. 4 Закону «Про очищення влади».