Закон і Бізнес


Мінсоцполітики роз'яснює питання взяття на облік дітей-переселенців


11.07.2016 10:48
2782

Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи повнолітня або неповнолітня людина звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, - через законного представника.


Як пояснили "ЗіБ" в Мінсоцполітики, такі особи звертаються із заявою про взяття їх на облік (форму заяви затверджує Мінсоцполітики) до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Заяву про взяття на облік  малолітньої дитини, яка є дитиною-сиротою або дитиною, позбавленою батьківського піклування, для отримання довідки подає від її імені:

1) у разі влаштування до дитячого закладу, закладу охорони здоров’я або закладу соціального захисту дітей на повне державне забезпечення - керівник відповідного закладу;

2) у разі влаштування в сім’ю громадян під опіку, піклування, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу - законний представник (один з опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів).

Заяву про взяття на облік малолітньої дитини, яка прибула без супроводження законного представника, для отримання довідки може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, в яких проживає (перебуває) дитина.

Якщо малолітня дитина прибула без супроводження законного представника або особи, зазначеної вище, заяву подає від її імені представник органу опіки та піклування за місцем перебування такої дитини.

Зауважимо, порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509 „Про облік внутрішньо переміщених осіб”.

Порядок надання щомісячної адресної допомоги дітям, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, району проведення АТО або населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, без супроводу батьків або осіб, які їх замінюють, встановлений постановою КМУ від 09.12.2015 № 1014 „Про внесення зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.