Закон і Бізнес


Послуги в сфері ЗЕД можна буде отримати онлайн


22.06.2016 10:27
2920

В Мінекономрозвитку України готуються запустити пілотний проект щодо подання документів для отримання адміністративних послуг у сфері зовнішньоекономічної діяльності через інтернет.


Відповідний проект наказу про запровадження такого проекту та порядок розгляду документів для отримання адмінпослуг в сфері ЗЕД розміщено на сайті Міністерства.

Документи регламентують процедуру розгляду працівниками Мінекономрозвитку документів фізичних та юридичних осіб, які звертаються за отриманням адмінпослуг у сфері ЗЕД в електронній формі через інтернет з використанням Єдиного державного порталу адміністративних послуг. 

Передбачається, що в Мінекономрозвитку розглядають документи для отримання таких адмінпослуг з:

видачі ліцензії на імпорт / експорт товарів;

видачі дозволу на імпорт в Україну;

видачі спеціальної ліцензії, разової (індивідуальної) ліцензії;

видачі ліцензії на право імпорту, експорту спирту етилового, коньячного і плодового, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;

реєстрації зовнішньоекономічних контрактів (договорів) на здійснення експортних операцій з брухтом чорних металів, брухтом легованих чорних металів та брухтом кольорових металів;

видачі висновку щодо продовження строків розрахунків за зовнішньоекономічними операціями;

видачі дозволу на реекспорт товарів іноземного походження та товарів українського походження;

видачі індивідуальної ліцензії на здійснення майнових інвестицій за межами України;

видачі висновку про те, що товари, які використовуються для розвитку виробництва і забезпечення споживання біологічних видів палива, не виробляються та не мають аналогів в Україні.

Працівник Мінекономрозвитку перевіряє отримані документи в день їх надходження або не пізніше наступного робочого дня в разі отримання поза робочим часом.

Докладніше з документом можна ознайомитись тут.

Закон і Бізнес