Закон і Бізнес


«Золота» рибка

Годувати прибережних мешканців і дорого, і небезпечно


№23 (1269) 04.06—10.06.2016
3966

Туриста з Китаю арештовано за годування риби на таїландському острові Кхай Нок. Він став першим, проти кого застосували санкції за порушення нових правил, уведених в середині травня цього року владою Таїланду.


Представники місцевого департаменту морських і прибережних ресурсів (DMCR), які мають право застосовувати надзвичайні заходи (аж до арешту) відносно людей, що втручаються в життя місцевої морської флори і фауни, зловили за забороненим заняттям 45-річного Хунчжі Чжоу, повідомляє The Nation.

Щоб звільнити туриста, гідові довелося внести за нього заставу до 100 тис. бат (майже 60 тис. грн.). Проте порушникові доведеться залишитися в країні, поки його справа розглядатиметься в суді.

Прес-секретар DMCR Сучат Ратанаруєнсрі висловив надію, що цей арешт стане уроком іншим туристам і туроператорам, і утримає їх від втручання в життя морських мешканців.

Як стало відомо, DMCR закрив для туристів острови Кхай Нок, Кхай Нуй і Кхай Най, що розташовані біля східного берега Пхукета, і зажадав прибрати звідти всю інфраструктуру. Це зроблено для того, щоб не допустити подальшого руйнування коралових рифів, які дуже важливі для місцевої екосистеми.

Покарання за годування риб ще в 2011 році було введене в Єгипті. Готелі оштрафують на $50 тис., якщо виявлять факт годування риб поблизу пляжу. Такі жорсткі заходи місцева влада пояснила тим, що підгодівля риб була однією з головних причин нападу акул на туристів.

Крім того, в багатьох приморських містах заборонено підгодовувати чайок. Турист, який не знає цього закону, заплатить в бельгійському Остенді від €250, у британському Саффолку — біля €3000, а на німецькому курорті Варнемюнде — €5000.