Закон і Бізнес


Фініш другого, старт третього


№43 (1082) 25.10—02.11.2012
МАРИНА БОЙКО
12006

Через 1,5 тижня кандидати на посади суддів знатимуть кількість балів за іспит. А вже в грудні ті, хто потрапить до резерву на заміщення вакансій, отримуватимуть рекомендації.


З 22 жовтня Вища кваліфікаційна комісія суддів визначає результати кваліфіспиту, складеного кандидатами 11, 19 та 20 вересня цього року. На кожне засідання викликається по 100 претендентів на мантії. За нашими підрахунками, вже до 8—9 листопада всі кандидати дізнаються, як були оцінені їхні знання.

«Члени комісії ставлять кандидатам запитання, які стосуються якості виконання практичного завдання. З відповідей претендентів видно, що вони аналізували свої роботи, знають, де допустили помилки», — розповів голова ВККС Ігор Самсін. За його словами, комісія задоволена, що кандидати відповідально ставляться до свого вибору. «Початок визначення результатів іспиту підтвердив це. Цей кваліфіспит більш пристосований до того, що завтра суддя, призначений уперше, прийде до суду та зможе вирішити будь-яку справу», — заявив очільник ВККС.

Так, за попередніми підрахунками комісії, майже 90%, претендентів відповідають критеріям добору. За словами І.Самсіна, незабаром ВККС визначить мінімальну кількість балів, достатню для визнання кандидатів такими, що успішно склали кваліфіспит. Після цього кваліфкомісія визначить рейтинг майбутніх суддів та зарахує їх до резерву.

Прохідний бал, розповів І.Самсін, буде не низьким — більше 50. На питання кореспондентки «ЗіБ», чи буде він нижчим за минулорічний (у 2011-му — 66 балів), очільник ВККС відповів: «Можливо».

«Планується, що вже в грудні комісія даватиме рекомендації особам, які стали переможцями в конкурсі на зайняття вакансій у судах», — зазначив І.Самсін.

Уже найближчим часом комісія оголосить про початок третього добору кандидатів у судді. «У грудні 2012-го плануємо провести анонімне тестування на виявлення рівня загальних теоретичних знань у галузі права. Нам треба відібрати 650 кандидатів, які у 2013 році проходитимуть спецпідготовку», — повідомив голова ВККС.