Закон і Бізнес


Копи проти «окупантів»

У Іспанії створять «квартирний» спецназ для боротьби з незаконним захопленням житла


№18 (1264) 01.05—13.05.2016
1714

У Мадриді з’явиться спеціальний підрозділ поліції, який боротиметься із загарбниками квартир, що підлягають зносу або реконструкції. Близько 1 тис. таких помешкань окупувала мафія і здає їх по €300 на місяць.


Представник уряду Іспанії в автономії Мадрид Консепсьон Данкауса оголосила, що в столиці країни буде створено новий підрозділ поліції, мета якого — «боротися проти осіб, що незаконно займають квартири, і мафії, яка стоїть за цим процесом».

За словами М.Данкауси, центр Мадрида, а також Карабанчель, Орталеса, Пуенте-де-Вальєкас, Тетуана, Усера, Вілья-де-Вальєкас, Вікальваро і Вільяверде — райони, де найбільш поширені захоплення квартир.

Згідно з інформацією, представленою порталом 20 minutos, на даний момент в головному місті Іспанії близько тисячі квартир «незаконно окуповано». Вони знаходяться під контролем кримінальних структур, які стягують з мешканців орендну плату в межах €300 на місяць (йдеться про квартири, які підлягають зносу або реконструкції).

«Нам потрібне соціальне житло. У Мадриді немало бездомних, для яких ми могли б підремонтувати житло, що зараз незаконно окуповано», — сказала мер столиці Мануела Кармена. Ще одна причина, чому потрібно швидке рішення проблеми незаконно зайнятого житла, за її словами, — це постійні скарги жителів навколишніх будинків на «окупантів», які не підкоряються нікому, порушують громадський порядок. Вони — під захистом мафії, і тому нормальним жителям доводиться все це терпіти.