Закон і Бізнес


Підтримка словом Божим

У речівках можуть з’явитися біблійні вислови


Підтримуючи улюблену команду, чирлідери будуть не лише танцювати, а й звертатися до Бога.

№43 (1082) 25.10—02.11.2012
1363

Американський суд дозволив чирлідерам, членам групи підтримки спортивних команд, розміщувати на плакатах і транспарантах цитати з Біблії.


Раніше американським чирлідерам мотивувати команди цитатами з Біблії було заборонено шкільною адміністрацією. Як повідомляє Асошіейтед Пресс, суд постановив, що подібне обмеження порушує права уболівальників на свободу слова. Позов до суду подала команда чирлідерів середньої школи East Texas. Поки рішення лише попереднє, але суддя Стів Томас виніс постанову, що дозволяє чирлідерам і далі прикрашати свої транспаранти божественними висловами, принаймні до ухвалення остаточного рішення, яке, ймовірно, також буде на користь уболівальників.

«Якщо з нами Бог, то хто ризикне бути проти нас», — такі гасла чирлідери використовували на своїх транспарантах. Така інформація дійшла до Фонду свободи від релігії — неурядової організації, яка й надіслала в школу формальну скаргу. За словами активістів фонду, подібна практика в навчальному закладі, що фінансується за рахунок бюджетних коштів, недопустима й може розцінюватись як підтримка християнської релігії. Фонд уже оголосив, що готовий надати юридичну допомогу всім, хто відвідує середню школу East Texas і виступає проти цього.

Підтримала Фонд свободи від релігії також ліга Антидифамації — це правозахисна організація, спрямована на боротьбу з антисемітизмом. Школу відвідують учні різного віросповідан­ня, а також атеїсти, і абсолютно очевидно, що транспаранти з релігійною тематикою використовувалися під час заходів, що фінансуються школою, — прокоментували ситуацію з позовом представники ліги.

Губернатор штату Техас Рік Перрі, навпаки, позитивно поставився до рішення суду. У поширеній заяві Р.Перрі підкреслив, що пишається чирлідерами, які зуміли захистити своє право на свободу слова й віросповідання.

Нагадаємо, що раніше Фонд свободи від релігії вже програв справу за позовом, поданим проти «Року Біблії». У ньому активісти намагалися оскаржити ініціативу законодавців штату Пенсильванія, які оголосили 2012 рік «Роком Біблії».