Закон і Бізнес


В Закон про держслужбу хочуть внести зміни щодо омбудсмена


30.03.2016 14:27
2185

Парламенту запропонували доповнити новий Закон про державну службу, який набирає чинності з 1 травня цього року, положеннями щодо особливостей проходження державної служби в секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. На самого Уповноваженого дія Закону про держслужбу не поширюється.


З такою пропозицією виступив народний депутат Юрій Луценко, яким було зареєстровано законопроект №4311 "Про внесення зміни до Закону "Про державну службу" (щодо особливостей проходження державної служби в секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини)".

Згідно з нормами проекту відносини, що виникають у зв’язку із вступом, проходженням та припиненням державної служби в Секретаріаті омбудсмена регулюються Законом про держслужбу з урахуванням особливостей, визначених Законом «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та міжнародних стандартів щодо гарантій незалежності та самостійності національної інституції з прав людини.

Повноваження керівника державної служби в Секретаріаті здійснює Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Посади керівника Секретаріату та його заступників належать до категорії «А» посад державної служби.

Керівник та інші державні службовці Секретаріату призначаються Уповноваженим за результатами конкурсу з дотриманням порядку та умов, визначених Законом про держслужбу. Відповідний конкурс в цьому випадку проводить комісія, утворена Уповноваженим ВР.

Окремо відзначимо, згідно з Законом про держслужбу його дія не поширюється на омбудсмена та його представників. Проектом пропонується виключити з цього списку представників Уповноваженого.

Закон і Бізнес